(CLOSED) Job Opportunity: Junior Web Developer

Vei lucra în Iași, cot la cot cu noi pentru proiecte digitale ale unora dintre cele mai mari companii din România—Dacia, Renault, Nestle și alții.

Buna. Aceasta pozitie nu mai este valabila in acest moment. Daca crezi ca te potrivesti, trimite CV-ul catre anca.teletin@grapefruit.ro pentru a te introduce in baza de date. Te vom anunta daca se redeschide pozitia.

Dacă ești pasionat de ceea ce faci, ambițios, cu picioarele pe pământ și fun, ne-ar face plăcere să devii un membru de bază pentru echipa noastră!

Responsabilități junior web developer:

  • vei dezvolta și menține funcționalități pentru site-uri și aplicații web și mobile folosind tehnologii moderne;
  • vei colabora în echipă, dar și cu clientul pentru a livra rezultate impecabile și soluții inovative.
  • vei participa la ședințe de client pentru înţelegerea cerințelor și implicațiilor la nivel de proiect;
  • vei asista restul colegilor în dezvoltarea și integrarea funcționalităților.

Cerințe junior web developer:

  • ai experiență anterioară de cel puțin 1 an în dezvoltarea de aplicații web complexe;
  • ai cunoștiințe medii de PHP (cel puțin un framework precum CakePHP, Symfony, Code Igniter, Laravel sau altele), JavaScript (librarii precum jQuery), HTML5 și CSS3;
  • ai experiență de lucru cu baze de date SQL (MySQL);
  • ai cunoștiințe minime de OOP și poți structura rapid aplicații;
  • experiența cu source control management (preferabil Git);
  • ești pragmatic, îți plac provocările și ești organizat;
  • vorbești și înțelegi bine limba engleză; ești atent la detalii, poți lucra singur dar și în echipă; ai o atitudine proactivă și ești orientat pe rezultate.

Beneficii

  • job full-time, cu un salariu atractiv;
  • proiecte de anvergură în care poți veni cu abordări noi;
  • un mediu de lucru flexibil, specific unei companii mici și inovative, cu o reputație bună și istoric de 15 ani;
  • colegi tineri, deschiși, creativi și fun.

Despre Grapefruit

Suntem o agenție de user experience design cu birouri în Iași și București. Ne concentrăm pe crearea unor experiențe cu utilizatorul excepționale, bazate pe un mix optim de funcționalitate, conținut, usability și branding. Am fost pionieri ai marketingului digital și ai brandingului în România, iar din 2012 ne concentrăm exclusiv pe dezvoltarea de produse și proiecte digitale care au un impact clar și vizibil în performanța business-urilor clienților noștri.

Daca esti interesat trimite-ne CV-ul tau la:
anca.teletin@grapefruit.ro

  • Tags: Junior, Web, web developer
  • Technology

    The Three Most Notable Things Facebook Just Revealed

    These are exciting times for technology, with Facebook playing the first fiddle.

  • (OPEN) Content Editor Iasi

    Vei lucra în Iași, alături de o echipă complexă de consultanți, project manageri, designeri UX și alți developeri. Clienții noștri sunt companii mari din România—Dacia, Renault, Nestlé și alții.

  • (CLOSED)Office Assistant (Iasi Office)

    Vei lucra alaturi de echipa noastra in biroul din Iasi. Clientii nostri sunt companii mari din Romania—Dacia, Renault, Nestlé si altii.

  • Design

    User Research — 5 creative methods to use when looking for relevant insights

    ​As a designer, you might be thinking that research falls outside your role. Or, perhaps, that it’s a ‘nice to have’ that you’ll try when you will start working on a project with a loose deadline, or with a bigger budget.

  • (CLOSED) Digital Project Manager (Iasi Office)

    You will have the chance to make things different and meaningful. You will be part of a senior-coordinated team where together you push the limits to deliver innovative experiences for high profile clients.